“Tabletki z krzyżykiem”, czyli książka, do której się wraca

Jeżeli dręczą Cię często nietypowe pytania, a sfera duchowa nie jest Ci obca, koniecznie sięgnij po książkę Szymona Hołowni zatytułowaną "Tabletki z krzyżykiem"

Jeżeli dręczą Cię często nietypowe pytania, a sfera duchowa nie jest Ci obca, koniecznie sięgnij po książkę Szymona Hołowni zatytułowaną “Tabletki z krzyżykiem“. To prawdziwa gratka dla osób, które lubią złożone zagadnienia rozłożone na czynniki pierwsze, ponadto w przystępny, humorystyczny sposób. Zanim więc utoniesz po raz kolejny we własnych myślach, zastanawiając się, kiedy będzie koniec świata, sięgnij po książę Hołowni i daj się wciągnąć w wir nie tylko filozoficznych i teologicznych, ale także naukowych rozważań.

Lektura, która się nie starzeje

Czy Jezus mógł umrzeć ze starości? Co stało się z rybami w trakcie potopu? Kim jest Matka, jeżeli Ojcem jest Bóg? Według Szymona Hołowni nie ma głupich pytań, a każdą wątpliwość można rozwiać. Książka “Tabletki z krzyżykiem” porusza niejednokrotnie trudne zagadnienia z dziedziny religii i religioznawstwa, jednocześnie skrząc się humorem. Lekkie pióro i przenikliwe komentarze zmuszają do myślenia, przy czym lektura jest przyjemna w odbiorze i wręcz “czyta się sama”. Poruszane w niej tematy są ponadczasowe, a sięgając po tę książkę raz, z pewnością nie będzie ona przez lata kurzyła się na półce – do tej pozycji wraca się bowiem wielokrotnie, nie tylko w poszukiwaniu wiedzy, ale także zrozumienia, czy też inspiracji. Ponadto autor oparł się na szerokiej bibliografii dobrze zgłębiając każdy temat, a odpowiedzi są wyczerpujące, podparte rzetelną wiedzą. W “Tabletkach z krzyżykiem” można przeczytać również o wielu badaniach i teoriach naukowych. Mądre spostrzeżenia Hołowni oraz brak tabu, z którym często można się zetknąć, poruszając tematy teologiczne dopełniają tę książkę, sprawiając, że jest to lektura zdecydowanie warta zakupu.

Nie tylko tabletki

Tabletki z krzyżykiem” nie są pierwszą książką Szymona Hołowni. Jeżeli przypadły Ci one do gustu, koniecznie sięgnij także po książkę “Ludzie na walizkach”. To wyjątkowy i starannie przygotowany zbiór rozmów z ludźmi, których życie zostało odmienione przez różne tragiczne, nieprzewidziane zdarzenia. Lektura z dużą dozą wrażliwości traktuje o cierpieniu, chorobie, życiu i śmierci, jednak bez zbędnej ckliwości i użalania się nad losem. Książka zmusza do samorefleksji, a wieczory z nią spędzone uczą pokory i pozwalają spojrzeć na swoje życie w inny sposób. Warto również sięgnąć po “Monopol na zbawienie” – to lektura podchodząca do tematu kościoła i religii nieco bardziej na poważnie, z pewnością będzie ciekawa dla osób, które interesuje geneza chrześcijaństwa, kościoła katolickiego i panujących w nim zasad. Ponadto w interesujący sposób przedstawione są w niej postaci często zapomnianych już świętych.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com